Styrelsen

Styrelse i Frivilliga Flygkåren

Kårstaben Kårchef Thomas Alexandersson thomas.alexandersson@ffk.se

Representerar
länsavdelning
Ordinarie Ledamöter Representerar
länsavdelning
Adjungerade och suppleanter
Värmland Ordförande
Lennart Myhlback
ordf@ffk.se
 Västa götaland Kvalitetschef
Roger Axelsson Adjungerad
kvalitetschef@ffk.se
Värmland Vice Ordförande
Tommy Wirén
v.ordf@ffk.se
Skåne Suppleant
Peter Falk
lm@ffk.se
Stockholm Ledamot
Eva Lisskar Dahlgren
styrelse.eva@ffk.se
Stockholm Suppleant
Fredrik Wengelin
styrelse.fredrik@ffk.se
Södermanland Ledamot
Bengt Torsek
d@ffk.se
Halland Suppleant
Jan-Olov Andersson
janne57.andersson@gmail.com
Västmanland  Ledamot
Ann-Sophie Tersmeden
u@ffk.se
Kalmar Suppleant
Hans Gerremo
h@ffk.se
Norrbotten Ledamot
Stefan Neimenen
styrelse.stefan@ffk.se
Jämtland Suppleant
Sven-Åke Roos
z@ffk.se
Västra Götaland Ledamot
Magnus Falck
cpil.o@ffk.se
Västernorrland Suppleant
Lars Sundlöf
y@ffk.se
Uppland Ledamot
Magnus Träff
cpil.c@ffk.se
Gävleborg Suppleant
Richard Jovanovic
x@ffk.se
Kårstaben Kårchef
Thomas Alexandersson
thomas.alexandersson@ffk.se
Kårstaben Stf Kårchef
Daniel Jansson
daniel.jansson@ffk.se
Västra Götaland Ordförande YP
Isak Bengtson
isak@youngpilots.se
Norrbotten Suppleant Vice ordförande YP
Kevin Andersson-Linder
kevin@youngpilots.se
. .
.
.
Västra Götaland Revisor, adjungerad
Håkan Wennström
hakan@wennstrom.eu
. .
.
.
 Stockholm AOPA:s styrelse, adjungerad
Fredrik Brandel
fredrik.brandel@yahoo.se

Login

17 − sju =

Lost your password?