Styrelsen

Styrelse i Frivilliga Flygkåren

Kårstaben  Kårchef, vakant
Kårstaben Ulf Karlsson, Tf Kårchef ulf.karlsson@ffk.se

Representerar
länsavdelning
Ordinarie Ledamöter Representerar
länsavdelning
Adjungerade och suppleanter
Värmland Ordförande
Lennart Myhlback
ordf@ffk.se
 Västa götaland Kvalitetschef
Roger Axelsson
kvalitetschef@ffk.se
Värmland Vice Ordförande
Tommy Wirén
v.ordf@ffk.se
Skåne Suppleant
Bengt Olle Nilsson
lm@ffk.se
Västra Götaland Ledamot
Göran Åhlin
o@ffk.se
Uppland Suppleant
Magnus Träff
cpil.c@ffk.se
Norrbotten Ledamot
Ingemar Grenemark
styrelse.ingemar@ffk.se
Stockholm Suppleant
Anne-Sophie Tersmeden
u@ffk.se
Södermanland  Ledamot
Bengt Torsek
d@ffk.se
Halland Suppleant
Jan-Olof Andersson
n@ffk.se.se
Stockholm Ledamot
Eva Lisskar-Dahlgren
styrelse.eva@ffk.se
Stockholm Suppleant
Fredrik Wengelin
styrelse.fredrik@ffk.se
Södermanland Ledamot
Rune Leindahl
cpil.d@ffk.se
Norrbotten Suppleant
Stefan Nieminen
styrelse.stefan@ffk.se
Kalmar Ledamot
Conny Svensson
styrelse.conny@ffk.se
Västra Götaland Suppleant
Magnus Falck
cpil.o@ffk.se
Kårstaben Kårchef
Vakant
Kårstaben Tf Kårchef
Ulf Karlsson
ulf.karlsson@ffk.se
Young Pilots Ordförande YP
Staffan Eriksson
staffan@youngpilots.se
Young Pilots SuppleantVice ordförande YP
Märta Selander
marta@youngpilots.se
. .
.
.
 Stockholm Revisor, adjungerad
Bjarne Lundholm
bjarne.lundholm@telia.com
. .
.
.
 Stockholm AOPA:s styrelse, adjungerad
Fredrik Brandel
fredrik.brandel@yahoo.se

Login

5 + arton =

Lost your password?