Frivilliga Flygkåren - FFK
Frivilliga Flygkåren - FFK

Styrelsen

Styrelse i Frivilliga Flygkåren

Representerar länsavdelning Ordinarie Ledamöter
Värmland Ordförande
Lennart Myhlback, ordf@ffk.se
Värmland Vice Ordförande
Tommy Wirén, v.ordf@ffk.se
Stockholm Ledamot
Eva Lisskar Dahlgren, styrelse.eva@ffk.se
Södermanland Ledamot
Bengt Torsek, d@ffk.se
Västmanland Ledamot
Ann-Sophie Tersmeden, u@ffk.se
Norrbotten Ledamot
Stefan Nieminen, styrelse.stefan@ffk.se
Västra Götaland Ledamot
Magnus Falck, cpil.o@ffk.se
Uppland Ledamot
Magnus Träff, cpil.c@ffk.se
Kårstaben Kårchef
Thomas Alexandersson, thomas.alexandersson@ffk.se
Västra Götaland Ordförande YP
Isak Bengtson, isak@youngpilots.se
Representerar länsavdelning Adjungerade och suppleanter
Västra götaland Kvalitetschef
Roger Axelsson Adjungerad, kvalitetschef@ffk.se
Skåne Suppleant
Peter Falk, lm@ffk.se
Stockholm Suppleant
Fredrik Wengelin, styrelse.fredrik@ffk.se
Halland Suppleant
Jan-Olof Andersson, janne.andersson@pyrapp.se
Kalmar Suppleant
Hans Gerremo, h@ffk.se
Jämtland Suppleant
Sven-Åke Roos, z@ffk.se
Västernorrland Suppleant
Lars Sundlöf, y@ffk.se
Gävleborg Suppleant
Richard Jovanovic, x@ffk.se
Kårstaben Stf Kårchef
Daniel Jansson, daniel.jansson@ffk.se
Norrbotten Suppleant Vice ordförande YP
Kevin Andersson-Linder, kevin@youngpilots.se
Västra Götaland Revisor, adjungerad
Håkan Wennström, hakan@wennstrom.eu
Stockholm AOPA:s styrelse, adjungerad
Fredrik Brandel, fredrik.brandel@yahoo.se

Login

20 + tjugo =

Lost your password?